رزین چیست؟

رزین ترکیبی طبیعی یا مصنوعی است که بسیار چسبناک است و تحت شرایطی سخت می شود. معمولاً در الکل قابل حل است اما در آب حل نمی شود. این ترکیب به طرق گوناگون طبقه بندی می شود که بستگی به ترکیب شیمیایی ومورد مصرف آن دارد. همچنین کاربردهای زیادی در هنر، تولید پلیمر و غیره دارد و مصرف کنندگان زیادی روزانه با محصولات حاوی رزین سر و کار دارند.

رزین طبیعی از گیاهان بدست می آید. بهترین نمونه آن شیره درخت کاج است که بوی تند ترکیبات ترپن را دارد.همانطور که می دانید این ماده بسیار چسبنده است ولی در اثر گذشت زمان سفت می شود. تعدادی از گیاهان دیگر نیز رزین تولید می کنند و این مواد هزاران سال است که مورد استفاده بشر قرار گرفته است. بعضی گیاهان ماده ای مشابه به نام صمغ تراوش می کنند که با آب واکنش نمی دهد و نرمتر و انعطاف پذیرتر است.

درباره آذر رزین

شرکت صنایع شیمیایی آذر رزین در خرداد ماه سال 1374 در شهر صنعتی البرز قزوین تأسیس و با بهره گیری از خدمات فنی موجود داخل کشور موفق به ساخت و نصب تجهیزات و ماشین آلات خط تولید همزمان با انجام فعالیت های ساختمانی شد و از اوایل سال 1375 تولید انبوه خود را شروع کرد. در طی این مدت با بهره گیری از امکانات آزمایشگاهی، کمک متخصصین کارآمد و استفاده از دانش فنی روز موفق به تولید و عرضه محصولاتی نظیر آمینو رزین ها ، پلاستی سایزر ها، و انواع رزین های آلکیدی گردیده است.

شرکت صنایع شیمیایی آذر رزین با سرلوحه قرار دادن شعار تولید و تحقیق در کنار هم، امیدوار و مصمم است که با ارائه کیفیت برتر و محصولات جدیدتر، در خدمت صنعت و صنایع داخلی باشد.